O mnie

ALA ORŁOWSKA projektantka i twórczyni luksusowej dzianiny         Pierwszy, samodzielny sweter, zrobiłam, będąc w piątej klasie szkoły podstawowej. Pamiętam, że był w paski, miał bardzo modne wówczas rękawy "nietoperze", był okropnie krzywy ale nosiłam go z dumą przez kolejne lata.

W liceum już sama projektowałam dzianinę, swetry i płaszcze. Bawiłam się fakturą i kolorem. Przeszłam chyba wszystkie etapy, od prostych ściegów poprzez wzory strukturalne, wrabiane aż po skomplikowane, koronkowe wręcz wzory ażurowe.

Dzięki temu wiem, co najbardziej, w tej twórczości, mi odpowiada. To łączenie kolorów w prostych ściegach. Dobieranie ich podczas pracy, często intuicyjnie. Dlatego tak trudno powtórzyć daną rzecz a często, jest to po prostu niemożliwe. Moja inspiracja? Natura.

W wielokolorowym kardiganie potrafię zastosować kilkanaście różnych włóczek. Różnych nie tylko w kolorze ale także w składzie, fakturze, grubości. To łączenie, pozornie niepasujących do siebie motków, daje mi największą frajdę. To moja pasja, praca, sposób na życie. Jeśli chcesz podarować sobie coś wyjątkowego - zapraszam do showroomu.

Moda się zmienia ale wysoko gatunkowa dzianina, przerabiana oczko po oczku, zawsze będzie w dobrym stylu.